Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od chvíle, kdy jsme se rozhodli vzít se, věděli jsme, že na kole. Zažít něco netradičního, na co budeme rádi vzpomínat. Zajímavý termín připadl na 7.7.2007 i z důvodu 2 státních svátků, které jsou předtím, protože rodina ze vzdálenějších koutů naší republiky se tak mohla v klidu přemístit k nám a nemuseli si brát dovolenou. Spojili jsme jednoduše příjemné s užitečným.

Naše přípravy začaly již v říjnu, kdy bylo nutné  rezervovat termín. Postupně jsme si vyřídili oznámení, prstýnky, oběd v restauraci, kde dále "pařit", kolik osob, co a jak na sebe a tak dále a tak dále.

Své svatební boty mám doma už 5 let ! Byly náhodou ve výprodeji za 100 Kč ! Věděla jsem, že se v nich jednou vdám, ovšem podpatek má 11 cm, takže při výšce 180 cm, si můj nastávající musel pořídit cylindr. K cylindru jsem vyrobila motýlka z černé lepenky a pěkně i s tykadýlky. Svatební róbu bych na kole nevyužila, buď by se zapletla do řetězu nebo do špic a pád jsem riskovat nechtěla. Takže jsem si koupila sukni, k tomu tričko, rukavice jsem měla po mamince, která se v nich taky vdávala a ještě jsem to doladila paraplíčkem z půjčovny. Ženich vše potřebné měl, jen bílou košili jsme koupili.

Už zbývalo jen vyparádit naše kolo. Porcelánovou panenku jsme umístili na přední nosič (mimochodem ta byla v prodeji za pár korun, někde v levné knize),svatební kytka byla pak na zadním nosiči. Špice a řídítka jsme ozdobili bílými pentlemi a na závěr jsme dostali vlaječku na kolo. Bylo to perfektní, začali jsme se těšit, ale i obávat. Především z počasí. Den předtím ve 23,00 hodin začalo intenzivně pršet a my začali vymýšlet plán B, a to, že pojedeme taxíkem. Počasí se nakonec umoudřilo a my mohli v klidu plán B vypustit z hlavy.

Na tandemech jsme vyjížděli společně se svědky a když jsme vyjížděli od baráku, tak nám sousedi tleskali. Jízda na kole byla v pohodě i to paraple, byť byl vítr, tak se nehnulo, ženichův cylindr držel a můj hóóódně nalakovaný účes taky !!. Po obřadu si nás odchytla nějaká novinářka, udělala pár snímku a šup v pondělí jsme byli v novinách. Byla to příjemná tečka na závěr.

Po focení následovala okružní jízdu po Hlavní třídě v Porubě, která jednoduše neměla chybu. Lidi se zastavovali, mávali, tleskali, někteří dokonce vybíhali z hospody a něco hulákali, a my se jen smáli.

Po dobrém obědě, jsme se vydali na chalupu, tentokrát všichni auty, kde se narazila bečka piva,  grilovalo se a jedlo se,  všichni jsme se dobře bavili.

Byl to úžasný zážitek, na který nikdy nezapomeneme. Všechno se naplánovat nedá a tak děkujeme všem zúčastněným za podporu a dobrou náladu, velice nás to potěšilo.

NECHTE SE NÁMI INSPIROVAT A ZAŽIJTE NĚCO NETRADIČNÍHO

 

Náhledy fotografií ze složky Svatba na kole

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

težká závist

(DJ (DJ-team), 20. 12. 2007 21:24)

Tak to my měli dvojkolo na autě a na oznámení, to je mazárna. Gratulujeme. Počkejte, až budete vymýšlet kam se sedačkou, ojí.. to pak jde raz da :o).